Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Afyon Sohbet Odaları

Anasayfa > Sohbet > Afyon Sohbet Odaları

Ege bölgesinde bulunan ve iç batı anadolu kısmında yer alan ülkemizin illerinden biridir.Afyon söyleşi Odaları Afyonda yaşayanlara özel arkadaşlık sitesi olan en kaliteli dostlıkları sunuyor.

Afyonkarahisar Türkiye’nin Ege bölgesinde yer verilmiştir ve Denizli, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Konya, Isparta ve Burdur illeri ile de komşudur.

Tarihçe
bilinmiş olduğu kadarıyla İlk olarak Hitit egemenliğinde olan Afyonkarahisar toprakları, sonra sırayla Frigya ve Lidya egemenliğine geçti.[1] Daha sonrasında M.Ö. 16 yüzyılda Pers egemenliğine giren Afyonkarahisar’ı Büyük İskender fethetti. Onun ölümünden sonrasında Selevkos ve Bergama Krallıkları’nın egemenliğine giren topraklar, daha sonrasında Roma İmparatorluğu topraklarına katıldı.Alparslanın Malazgirt Savaşı’ndan sonrasında Türklerin anadoluyu fethiyle Sultan I. Mesut’un emri ile Akronium Kalesi’nin eteklerine Karaşar Türkleri yerleşmiş ve daha sonra kaleye Karahisar adı verilmiştir. Karahisar ve yöresi, Selçuklu Veziri sahip Ata Fahrettin Ali’nin “haiz” unvanı nedeniyle “Karahisar-ı sahip” olarak anılmıştır. Karahisar-ı haiz “Vezirin Karahisarı” anlamına gelmektedir. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın fethiyle ilk kere Türk egemenliğine giren topraklar, 1. Haçlı Seferi sırasındaki Hristiyan egemenliğininden sonrasında Alaaddin Keykubat tarafından tekrar Türk yönetimine alındı. 12. Yüzyılda Germiyanoğullları’nın egemenliğinde olan bölge, sonrasında Osmanlı İmparatorluğu yönetimine girdi.

Afyon sohbet Odaları aynı ilimizden katılan çok sayıda kullanıcı arkadaşlarımız bulunmaktadır. Sizler Sohbeti hemşerilerinizle yapmak istemez misiniz? Afyon da oturuyorsanız sitemizde arzu ettiğiniz şeklinde hemşerilerinizle tanışabilir ve buluşabilirsiniz. Her gün yeni kullanıcısına ulaşan seviyeli afyon chat sohbet sitemiz sizlere kaliteli hizmet sunmak için yeni yazılım kullanmaktadır.

Sunucumuzda seviyeli arkadaşlık kurabilmeniz için her şey müsait. Sadece aramızda bir tek sen yoksun, aramıza katılarak Afyon söyleşi odalarında yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinebilirsin. İnsanlar kimi zaman yalnız kalabiliyor, konuşacak arkadaş, eş ve dost arayabiliyor. Sizler bu ihtiyacınızı sitemiz üzerinden giderebilirsiniz. Afyon söyleşi sitesi, seviyeli sohbetin tek adresi.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Sohbet başlıklı makalemizde adiyaman cet, adiyaman cet sayfasi. ve adiyaman chat hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarih: 26 Eylül 2018 - 01:10 - Okunma Sayısı : 72 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Bedava Chat

Bedava ChatSohbetSu Tema

iL Sohbet

iL SohbetSohbetSu Tema

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler
 Sohbet Kelebek Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Zurna Sohbet Bizimmekan Sohbet Omegla Sohbet Chatrulet Sohbet