Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Enneler Melektir

Anasayfa > Hertelden > Enneler Melektir

YERYÜZÜNDEKİ BÜTÜN ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bugün anneler günü. Çok özel ve anlamlı bir gün.Tabi ki anneler gününü bir güne sığdırmak mantıksız. Her gün anneler günü aslında. Annesi yanında olan ve yaşayanlar için mutlu ve güzel bir gün. Ama annesini kaybedenler için buruk ve acı geçecek:( Onların acısını üzüntüsünü teselli edecek hiç bir kelime ne yazık ki yok. Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar’ını anneler günü olarak kutluyoruz. Nasıl çıktı bu anneler günü tarihçesine bakalım mı?

Tarihteki ilk anneler günü kutlamaları; antik Yunan’da, tanrıların anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına dayandırılabilir. 1600’lerde İngiltere’de Anneler Pazarı kutlanırdı.1907 yılında Philadelphia’da Ana Jarvis adında bir kadın; ulusal bir Anneler Günü için kampanya başlattı. Bayan Jarvis, West Virginia eyaletinde annesinin bağlı olduğu kiliseyi, annesinin vefatının ikinci yıldönümü olan mayısın ikinci pazarında, Anneler Günü’nü kutlamaya ikna etti. Ertesi yıl Anneler Günü bütün Philadelphia’da kutlanmaya başladı. Türkiye’de ise Anneler Günü ilk 9 Mayıs 1955’te kutlandı.

Bütün anneler melektir. Önce kendi annemin sonra da tüm annelerin anneler gününü kutluyorum ellerinden öpüyorum. Allah hepsine evlatlarıyla beraber sağlıklı, huzurlu mutlu bir ömür versin. Ölen annelerin ise mekanı cennet olsun. Annelerimizi üzmeyelim kırmayalım incitmeyelim. Her zaman yanlarında olmaya çalışalım. Annelerimizin asla hakkını ödeyemeyiz. Özellikle de erkek evlatlar eşleri için annesini kırmamalı. Ne demişler ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. ANA GİBİ YAR BULUNMAZ!!!!

Bir önceki yazımız olan Ruh Eşinizi Buldunuz mu başlıklı makalemizde chat, Makaleler ve ruh esi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler : , ,
Tarih: 11 Ağustos 2018 - 13:50 - Okunma Sayısı : 74 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler
 Sohbet Kelebek Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Zurna Sohbet Bizimmekan Sohbet Omegla Sohbet Chatrulet Sohbet